دیوار دانشجو | Divardaneshjo
دیوار دانشجو | Divardaneshjo
دیوار دانشجو ،گزینه‌های دانشجو، برای خرید کتاب؟ چی یه؟!

گزینه‌های خرید کتاب برای دانشجو، چی‌یه؟!

گزینه‌های دانشجو، برای خرید کتاب؟ چی یه؟!

گزینه های خرید کتاب برای دانشجویان خیلی مهم ، دانشجویان می توانند با استفاده از این مقاله مبلغ مورد نیاز برای خرید کتاب دانشگاه را کم کنند.
از کتاب‌فروشی کتاب نو بخره که یا از کتاب‌فروشی داخل دانشگاه امکان پذیره یا از کتاب‌فروشی‌های دیگه بیرون دانشگاه که اگر تهران باشه میدون انقلاب میرید و کتابتون رو می‌خرید.

راستی؟! یک را دیگه هم وجود داره اینکه اینترنتی سفارش می‌دید و براتون میارن که هم تهرانی‌ها انجام میدن و بیشتر کسانی که تهران نیستند سفارش می هند براشون ارسال میشه.

خب این از خرید کتاب نو برای سه ماه (فقط سه ماه|، یک ترم)

• راه دیگه تهیه کتاب چی یه؟!

خرید کتاب از دانشجوی که ترم پیش، اون کتاب رو تهیه کرده و درس مورد نظرشو گذرونده و الان به اون کتاب نیاز نداره خب خصوصیات اون کتاب چی یه و  خصوصیات خرید کتاب از این دانشجو چی یه؟

1-کتاب در دانشگاه فقط برای سه ماه یک ترم دانشجو نیازش هست البته اگر اون درس رو رد نشده باشه .

2-دانشجویان مانند بچه‌ مدرسه‌ای ها نیستند که کتاب هایشون رو به مدت طولانی یک سال و هر روز استفاده کنند و هر روز اون کتاب رو ببرند و بیارند و حدا از همه اینها دانشجویان بسیار کتاب هایشون رو تمیز نگه می‌دانند و به‌ویژه دختران (دانشجویان دختر) .

3-قیمت بسیار بسیار کمتر تجربه شخصی خودم رو می گم دو کتاب که با  هم ۱۸۰ تومن بابت تاخوردگی ش باید پرداخت می کرم و نو می‌خریدم با ۶۰ تومن خریدم به عبارتی یک سوم قیمت نو اون کتاب و کتاب هم بسیار تمیز بود و در تجربه دیگه خودم کتابی که 25 تومن بود را 15 تومن خریدم البته اون موقعه قیمت کتاب ها و کاغذ اینقدر بالانرفته بود (این قضیه برای ترم یک دانشگاهمه خیلی نگذشته؛ ولی انگاه برای یک نسل پیشه متاسفانه).

4-خودشما هم پس از پایان ترم تان می توانید همان کتاب ها را به فروش بگذارید تا بقیه دانشحویان استفاده کنند و حتی اون هزنینه بسیار کمتری که به نسب کتاب نو پرداخت کرده اید هم به شما برگردد.

خرید کتاب دانشگاهی

5-راستی! من زمانی که ترم اول بودم برای درس زبان عمومی کتاب interactions access که کتاب ما بود رو به همین طریق از یکی از دانشجویان ترم بالایی گرفتم خریدم و ایشون نکات مهم و امتحانی رو مشخص کرده بود؛ و تمرین های کتاب رو هم با دستخط خوبش برام نوشته بود و حتی در یکی از موقعه هایی که استاد یک سوالی رو مطرح کرد ، من به واسطه اینکه اون نکته رو در کتاب حاشیه نویسی شده بود، و جواب سوال استاد را دادم و مثبت کلاسی هم گرفتم .

6-صرفه جویی در کاغذ و جلوگیری از قطع شدن چند درخت کمتر می کنید. 

آیا می دانید برای تهییه هر تن کاغذ سفید 17 اصله درخت سبز قطع می شود؟! آیا می دانید برای تولید یک عنوان و فقط یک عنوان کتاب 200 صفحه ای در قطع رحلی و در شمارگاه 2000 (دوهزار ) نسخه، یک تن کاغذ مصرف می شود به عبارتی همان 17 اصله درخت سبز قطع می شود.

که معمولا کتاب های دانشگاهی ما بالای 200 صفحه ای هستند به عنوان مثال همین الان که این متن رو می نویسم کتاب اقتصاد مهندسی اسکونژاد رو از این منظر بررسی می کنم :

(این کتاب 620 صفحه یعنی تقریبا 2.5 برابر کتاب مثال بالا که 200 صفحه ای بوداست (البته بیشتر) و با تیراژ شمارهگان 4000نسخه(چهار هزار نسخه) که دوبرابر 2000 نسخه مثال بالاست درنتیجه ==> حدود 85 اصله درخت سبز قطع شده است. )

7-این کار شما در جهت گسترش یک فرهنگ زیبا در  بین دانشجویان خواهد بود و شما در این فرهنگ سازی شریک خواید بود و کتاب هاتون بعد از تمام شدن اون درس و اون ترم در قفسه کتاب هاتون خاک نمی خوره و به اون کتاب زندگی دوباره می دهید چطوره؟! نظرتون چیه؟!

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *